Як швидко розлучитися через суд: поради для скорочення терміну розгляду справи

Щоб уникнути затяжних судових процесів та зайвих переживань, важливо грамотно підготувати позовну заяву та дотримуватися простих рекомендацій. У цій статті розглядаються ключові аспекти, які допоможуть значно пришвидшити процес розірвання шлюбу через суд.

Подавайте позовну заяву з розірвання шлюбу через Електронний суд

Подача позову з розлучення через електронний суд дозволяє зекономити час на розгляд справи. При цьому суд зобов'язаний:

  • Надіслати копію позовної заяви з розірвання шлюбу з додатками іншій стороні.
  • Повідомити другого з подружжя щодо розгляду справи з розлучення, надіславши повістку, та направити ухвалу про відкриття провадження.

Розглянемо ці пункти детальніше:

  • Надсилання копії позовної заяви з розірвання шлюбу з додатками: При подачі заяви з розлучення в електронному вигляді, ви самостійно відправляєте копію заяви з розірвання шлюбу засобами поштового зв’язку відповідачу, що економить час на вирішення цього питання.
  • Повідомлення другого з подружжя щодо розгляду справи з розлучення через повістку: Зазначайте в позовній заяві контактні дані відповідача, зокрема мобільний телефон та РНОКПП (податковий номер). Це дозволяє суду надсилати повідомлення в електронному вигляді, наприклад через Viber або застосунок "Дія", що пришвидшує процес сповіщення о розгляді судової справи з розлучення.
Порада: Якщо ви та ваш партнер підтримуєте спілкування, обговоріть можливість обом зареєструватися в електронному суді. Це дозволить обмінюватися документами в електронному вигляді та отримувати всю судову кореспонденцію, що значно прискорить розгляд справи з розлучення.

Дотримуйтесь вимог до форми та змісту позовної заяви з розлучення

Позовна заява з розірвання шлюбу має відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України. Нерідко позивачі копіюють зразки заяв про розірвання шлюбу з інтернету, що призводить до їхнього залишення без руху судом через помилки (наприклад, невірно сплачений судовий збір, відсутність відомостей щодо електронного кабінету тощо). Ретельно перевіряйте позовну заяву з адвокатом по розлученням, щоб уникнути затримок у розгляді справи в суді.

Просіть розглядати справу з розлучення без вашої участі

Якщо ви не бажаєте брати участь у судових засіданнях, вкажіть це у позовній заяві про розірвання шлюбу. Стаття 223 Цивільного процесуального кодексу України передбачає, що у разі повторної неявки позивача без поважних причин, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо немає заяви про розгляд справи без участі позивача.

Вкажіть, що не заперечуєте проти ухвалення заочного рішення з розірвання шлюбу

Згідно зі статтею 280 Цивільного процесуального кодексу, суд може ухвалити заочне рішення, якщо відповідач належним чином повідомлений, не з’явився на судове засідання і не подав відзив, а позивач не заперечує проти такого вирішення. Якщо ви не подасте відповідну заяву або не вкажете це в позовній заяві про розлучення, засідання можуть переноситися.

Отже, для того, щоб значно скоротити термін розгляду справи розлучення в суді, дотримуйтесь рекомендацій вище і пам'ятайте: "Інколи хороші речі руйнуються, щоб кращі речі зібралися разом." – Мерилін Монро.

Зв'яжіться з нашими сімейними юристами та адвокатами з розлучень.

Якщо вам потрібна додаткова інформація або консультація від нашої команди адвокатів із сімейного права, будь ласка, зв'яжіться з нами. Ви можете надіслати електронний лист або зателефонувати за номером +38 (050) 853-8483. Також ви можете заповнити та надіслати коротку форму для надання юридичної консультації, щодо вашого питання тут.

Давайте продовжимо звідси.

+38 (050) 853 8483

office@kalenskiy.com.ua