Новий рік наближається, і, на жаль, для деяких людей це може означати необхідність ухвалення важкого рішення про розлучення, над яким вони вже довгий час розмірковували.
Сьогодні можна значно пришвидшити розлучення, але для багатьох цей процес залишається довготривалим і емоційно виснажливим. Це не лише завершення стосунків, але й розпад сім'ї, поділ майна та фінансових активів і зміни в повсякденному житті.
Що варто врахувати, якщо ви хочете розлучитися гідно, мінімізуючи емоційні та фінансові витрати?
Рішення про розлучення – важливий крок, про який іноді шкодують. Переконайтеся, що ви зважили всі наслідки. Чи розглядали ви можливість консультацій з психологом, у випадку складного періоду? Навіть якщо ви не бачите шляху до примирення, консультації допомогають висловити свої почуття в присутності третьої сторони.
Вибір відповідного адвоката – ключовий момент. Вам потрібен фахівець, який розуміє ваші погляди та цілі, в ідеалі хтось, хто не буде загострювати ситуацію, але при цьому захищатиме ваші інтереси та битиметься у вашому кутку, коли це необхідно. Довіра важлива, адже вам доведеться поділитися чутливою особистою інформацією про розлучення. Найкраще заздалегідь підготувати всі документи, важливі дати й фінансові дані до зустрічі, щоб під час юридичної консультації ви були зосереджені на стратегії та порадах юриста.
Спеціалісти, як-от психологи чи психотерапевти, можуть допомогти впоратися з душевними переживаннями через розірвання шлюбу, а також у спілкуванні з колишнім партнером – це особливо важливо, якщо у вас є діти. Поміч професіонала буде не зайвою, навіть якщо ваш адвокат співчутливий та ємпатичний, оскільки юридичні послуги витратні. Підтримка родини та друзів також цінна, проте пам'ятайте - вони можуть бути не об'єктивними.
Для більшості батьків оголошення дітям, що "мама та папа розлучаються" – це один із найгірших моментів, які вони мають зробити. Справжній виклик - контролювати свій смуток або злість, захищаючи дітей від конфліктів та допомагаючи їм пристосуватися до нових умов спів-батьківства. Дослідження показують, що суперечки між батьками впливають на дітей сильніше, ніж саме розлучення, тому будь-яке зменшення сварок піде їм на користь.
У питанні поділу майна при розлученні немає автоматичної формули, суд має певний простір для ухвалення рішень. Зазвичай, усе, що було придбано за час шлюбу, ділиться порівну 50 на 50, незалежно від того, хто більше заробляв чи вкладав у сім'ю. Варто прозоро повідомити про свої активи, рухоме або нерухоме майно, щоб адвокат міг дати точні поради.
Судовий процес, зокрема визначення місця проживання дитини, поділ майна, може бути тривалим, дорогим і морально тяжким. Розгляньте альтернативу, таку як медіація. У тому разі, коли ви обоє маєте сумніви щодо розлучення, але хочете врегулювати фінансові питання на випадок майбутнього розриву, можна розглянути укладення шлюбного договору.
Розлучення – це нестеменно серйозне випробування, яке може випасти в житті, але реалістичний підхід та протекція допоможуть вам відновитися та розпочати нову главу в своєму житті.
У вас є запитання щодо тем, порушених у цьому блозі? Будь ласка, зверніться до адвоката з нашої сімейної команди.
Ми відкриті до ваших думок і поглядів на теми, підняті в цій статті. Якщо ж вам потрібна конкретна рекомендація, щодо персональної обставини, скористайтеся формою на сторінці контактів.