Поради для дітей, батьки яких розлучаються. Ви також можете завантажити та прочитати наш корисний посібник тут.
Якщо ви читаєте це, можливо, ваші батьки вирішили, що найкраще їм більше не жити разом. У таких ситуаціях їм може знадобитися допомога фахівців, таких як ми – сімейні юристи та адвокати з розлучень, щоб допомогти вирішити, як буде виглядати ваше життя після їхнього розлучення. Дорослі часто потребують допомоги, оскільки треба врахувати багато факторів. Ми розуміємо, що у вас також може виникати багато запитань. У цьому документі ми постаралися відповісти на деякі з питань, які раніше ставили діти в подібних ситуаціях, сподіваючись, що це допоможе вам зрозуміти деякі аспекти, які обговорюють ваші батьки. Також ми пояснюємо, чому для них важливо почути й вашу думку.
Коли двоє людей одружуються чи вступають у цивільне партнерство, вони дають юридичну обіцянку бути разом. Але іноді обставини змінюються, і виконувати цю обіцянку стає важко. У такій ситуації вони можуть розлучитися, і цей процес називається "розлученням". Це означає, що їм потрібно юридично завершити свій шлюб чи цивільне партнерство, дотримуючись визначеного законодавством процесу.
Важливо знати, що розлучення — це рішення дорослих, і воно ніколи не є виною дітей. Батьки розлучаються не через те, що хтось із дітей щось зробив неправильно. Це рішення, яке стосується лише стосунків між дорослими, і ви не могли цього запобігти або змінити.
Розлучення може мати багато наслідків для життя сім'ї. Дорослим доводиться вирішувати, де кожен із них буде жити, як будуть розподілені фінанси та інші важливі речі. Це може бути важким періодом для всієї родини, але дуже важливо пам'ятати, що хоч ваші батьки можуть розлучитися одне з одним, вони не розлучаються з вами. Їхня любов і підтримка для вас залишаються незмінними.
Інколи у цей період діти можуть відчувати сум, страх чи навіть злість. Це нормально. Ви маєте право на свої почуття, і важливо про них говорити. Батьки все одно залишаються вашими батьками і будуть поруч, щоб підтримати вас.
Як було зазначено раніше, при розлученні виникає багато питань, які потрібно вирішити. Сімейні юристи мають великий досвід у таких ситуаціях і можуть надати цінні поради дорослим, які проходять через це.
Іноді батьки хочуть звернутися до сімейного юриста разом. У такому випадку вони можуть запросити когось на кшталт нас як медіатора. Ми пояснимо, що це означає, трохи пізніше.
Часто кожен із батьків обирає свого власного юриста. Це дозволяє їм приватно обговорювати свої занепокоєння та отримувати поради. Якщо одному з батьків некомфортно спілкуватися з іншим, юристи можуть взаємодіяти між собою.
Іноді батьки можуть одночасно працювати з медіатором і мати своїх юристів, які надають поради у фоновому режимі.
У всіх цих випадках роль сімейного юриста полягає в тому, щоб допомогти дорослим вирішити, як організувати їхнє життя після розлучення, та ухвалити важливі рішення. Наприклад, де кожен з батьків буде жити? Що буде з їхніми банківськими рахунками та майном, таким як автомобілі? Чи одному з батьків знадобляться додаткові гроші для покриття витрат на сімейне житло та потреби дітей? Після розлучення діти, як правило, мають два місця проживання, і не завжди батьки можуть дійти згоди щодо того, скільки часу діти мають проводити з кожним із них. Юристи допомагають вирішити і ці питання.
Якщо кожен з батьків має своїх юристів, ми працюємо з іншими юристами, щоб допомогти їм досягти згоди щодо всіх питань, зосереджуючись на тому, що буде найкращим для всієї сім'ї, і особливо для дітей.
Це може зайняти певний час, оскільки багато дорослих відчувають злість або образу через розпад стосунків чи шлюбу. Подібно до того, як діти засмучуються через сварки з друзями, дорослі також можуть відчувати гнів чи смуток при розлученні. Ці сильні почуття можуть заважати приймати зважені рішення. Хороший юрист завжди звертає увагу на те, що іноді те, чого батьки хочуть у цей момент, може не бути найкращим для їхніх дітей чи родини в довгостроковій перспективі.
Ми завжди радимо батькам прислухатися до своїх дітей, щоб зрозуміти їхні побажання, але водночас захищати їх від конфліктів між батьками. Батьки можуть розлучитися одне з одним, але вони не розлучаються зі своїми дітьми і, сподіваємося, продовжать спільно виховувати їх. Це називається "спів-батьківство" чи "кооперативне батьківство".
Більшість батьків, які розлучаються, ніколи не звертаються до суду, оскільки їм вдається домовитися про фінансові та інші питання, що стосуються дітей, самостійно або за допомогою медіації та адвокатів. Обидва батьки мають рівні права на прийняття важливих рішень щодо дитини, наприклад, щодо її навчання чи інших важливих аспектів життя.
Якщо ж батьки не можуть дійти згоди, суд може втрутитися і допомогти вирішити конфлікт. Суддя ухвалює рішення, виходячи з найкращих інтересів дитини. Це означає, що пріоритетом є ваша безпека та добробут.
Сімейні суди відрізняються від кримінальних судів, які ви, можливо, бачили на телебаченні. Це прості кімнати з робочими столами і стільцями, де суддя, який не носить перуку, приймає важливі рішення про сім'ю. Хоча це не схоже на драматичний процес, рішення, ухвалені в сімейному суді, є дуже важливими.
"У вас всередині зараз є все, що вам потрібно, щоб впоратися з тим, що світ може кинути вам." – Браєн ТрейсіУ будь-якому процесі вирішення конфлікту між батьками – чи то через домовленість, медіацію, чи судовий процес – ваші думки і почуття дуже важливі. Закон передбачає, що чим старша дитина, тим більше враховують її думки. Але навіть якщо ви не впевнені, чого саме хочете, або не хочете висловлювати свою думку, це також нормально. Якщо ви хочете висловитися, ваші слова будуть почуті.
Уявіть це як збирання пазлу – є багато частинок, і рішення можна прийняти лише тоді, коли всі вони на своїх місцях. Одна з найважливіших частин цього "пазлу" – це ваші думки та бажання, особливо якщо ви старші.
Ви завжди можете поговорити зі своїми батьками та сказати їм, що ви відчуваєте і чого хочете. Однак, іноді діти можуть відчувати себе невпевнено або не знати, як висловити свої думки, щоб не образити жодного з батьків. У таких випадках може бути корисно поговорити з кимось іншим.
Сьогодні багато медіаторів зустрічаються з дітьми, якщо вони достатньо дорослі і хочуть висловити свою думку. Медіатор може передати батькам ваші думки, і це часто допомагає їм ухвалити правильне рішення. Також можна звернутися до дитячого психолога, який спеціалізується на допомозі дітям під час розлучення батьків.
У судовому процесі діти рідко зустрічаються безпосередньо із суддею. Замість цього, з вами може поспілкуватися спеціальний працівник, наприклад психолог, який потім доповість суду про ваші побажання та почуття.
Кінець шлюбу чи батьківських стосунків викликає багато емоцій, і діти можуть бачити своїх батьків розгніваними та засмученими, що може бути дуже тривожним. Але діти не повинні відчувати, що їхня роль — це робити щасливими своїх батьків. У батьків є інші дорослі, які можуть їм допомогти, а завдання дитини — просто бути дитиною та зосереджуватися на речах, які роблять їх щасливими і допомагає справлятися з змінами. Це не обов’язок дитини вирішувати особисті проблеми батьків.
Якщо діти не відчувають, що отримують достатньо підтримки або уваги від своїх батьків, які можуть поводитися не так, як зазвичай, і, якщо вони відчувають у собі сили, вони повинні розповісти батькам про свої тривоги та занепокоєння. Якщо це неможливо, вони повинні відчувати себе вільно, щоб звернутися до іншого довіреного дорослого.
Зв'яжіться з нашими сімейними юристами та адвокатами з розлучень.
Якщо вам потрібна додаткова інформація або консультація від нашої команди адвокатів із сімейного права (зокрема розлучення, розірвання шлюбу), будь ласка, зв'яжіться з нами. Ви можете надіслати електронний лист або зателефонувати за номером +38 (050) 853-8483. Також ви можете заповнити та надіслати коротку форму для надання юридичної консультації, щодо питання розлучення тут.
Адвокат Каленський Владислав
Адвокат Каленський Владислав
Адвокат Каленський Владислав