Емоційні коливання під час розлучення – природний стан, і багато пар, які ініціювали судовий процес, згодом шкодують про це рішення. Якщо ви ініціювали в суді процес розірвання шлюбу, але згодом прийшли до взаєморозуміння з партнером, ваші дії мають бути швидкими та юридично грамотними. У цій статті розкриваємо, як відкликати або відмовитись від позову щодо розлучення.
Перший крок – з’ясувати, чи встиг суд відкрити справу. Від цього залежить механізм скасування позову.
Якщо з моменту подання заяви про розірвання шлюбу минуло небагато часу, і суддя ще не виніс ухвалу про відкриття провадження, процедура відкликання позову максимально спрощена. Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, позивач має право відкликати позов. Для цього достатньо подати клопотання про відкликання позову до суду. Після цього суддя повертає документи і подружжя може продовжити життя без юридичних наслідків.
Зразок документа про відкликання позовної заяви.
Приклад Ухвали суду про повернення позовної заяви щодо розлучення разом з доданими до неї документами позивачу.
Якщо суддя вже відкрив справу, алгоритм інший, але залишається здійсненним. Відповідно до ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позовних вимог на будь-якому етапі. Для цього необхідно подати письмову заяву про відмову від позову до суду. Після прийняття відмови суд постановляє ухвалу про закриття провадження і справа закривається без розірвання шлюбу.
Зразок документа про відмову від позову.
Приклад Ухвали суду про відмову від позову (розірвання шлюбу) та закриття провадження у цій справі.
Скасування розірвання шлюбу – передбачена процедура, яка вимагає знання законів та оперативності. Не ризикуйте майбутнім сім’ї – дійте через адвоката, який дізнається стадію розгляду справи, обере вид заяви (відкликання або відмови), своєчасно подасть документи та проконтролює рух їх розгляду.
Адвокат Каленський Владислав
Адвокат Каленський Владислав
Адвокат Каленський Владислав